I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 16.kolo

0 : 2
(0 : 2)
TJ Sokol Věřňovice
30.03.2019 15:30

Muže po vyhraném derby čekal velmi těžký zápas v Oldřichovicích. Ten podzimní věřňovičtí vyhráli 4:0.

Hřiště v opravdu špatném stavu znamenalo, že se dnes pohledný fotbal moc hrát nebude, i když proti sobě nastoupili týmy s velmi silnou kombinací. A skutečně tomu tak bylo. Od začátku se týmy snažili překonávat obranu soupeře spíš dlouhými míči, protože každá přihrávka znamenala, že spíš nadělá víc paseky než užitku. Hostující celek šel poměrně brzo dovedení a pomohla tomu jedna z největších věřňovických zbraní – standartní situace. Přímý kop Jakuba Kubiše si srazil do vlastní sítě Huťka. Už za pár minut mohlo být srovnáno, ale Trombík po dobré zpětné přihrávce bránu minul. Největší šanci si domácí vypracovali zhruba po půl hodině, ale skvěle zasáhl Vykydal. Navíc v závěru prvního dějství se po rohovém kopu dostal k centru Swaczyna a jeho perfektní centr dopravil do sítě svou jedenáctou trefou v sezóně Wojtas. Do kabin šli tedy spokojenější hosté.

Druhý poločas pokračovala stejná písnička jako v tom prvním. Žádný krásný fotbal se nehrál a spíše se bojovalo o každý centimetr. Nejzajímavější situace tak byly ty z 63. a 67. minutě, když se téměř totožně hloupě nechal vyloučit nejprve domácí Janeček a po něm i Matěj Kubiš. Druhý poločas jinak příliš zajímavého nepřinesl a ani domácí se nedostali k žádnému tlaku a k žádnému ohrožení Vykydalovy brány.

Věřňovičtí tak zvládli i druhé jarní utkání a stále drží kontakt s čelem tabulky, když se navíc přiblížili i na dostřel prvnímu místu, na které ztrácí tři body. Příště nás čeká Inter Petrovice, kde hrají i dobře známí Petr Czyž a Michal Sztefka, kteří to v zimě zkoušeli i u nás, ale bohužel ani jeden z přestupů nevyšel.