Košík 0

(0 : 0)
Slovan Záblatí
19.05.2019 17:00

Věřňovičtí otočili nepříznivý vývoj a ve šlágru kola získali veledůležité tři body!

Po druhé ztrátě na jaře čekalo věřňovické tým další velmi důležité utkání. Týmy se na čelo tabulky začali opět dotahovat a tak museli v tomto derby naši muži zvítězit.

Za pěkného počasí si na věřňovické stadion našlo cestu skvělých 273 diváků a celý zápas provázela suprová atmosféra, o kterou se starali zejména hostující fandové.

Utkání začlo opatrně, ale už od úvodu se zdálo, že domácí celek bude uvádět tempo hry. Po sérii špatných výkonů trenér Kubiš možná trochu překvapil hostující trenéry a vsadil na rozestavení 4-4-2. A byl to dobrý tah. Obrana fungovala tak jak měla a i ztráta jednoho středního záložníka nebyla příliš znát. Na první obrovskou šanci se čekalo zhruba čtvrthodinu, když po Kubišově rohu neusměrnil míč do sítě Wojtas. Největší tutovku však Wojtas zazdil po půl hodinu. Skvělý pohybem a zpracováním sice pronikl mezi dvěma obránci až na úroveň penalty, ale ve stoprocentní šanci ho dobře vychytal Hekele.

Hostující celek zahrozil nejprve přímým kopem Pilcha, který mířil pouze do boční sítě. Šindlerův lob zase přeletěl i bránu. První dějství tedy nepřineslo žádnou branku.

Hned úvod druhé půle byl velice zajímavý. Nejprve skvělým centrem připravil další obrovskou šanci Swaczyna Wojtasovi. Ten však ve skluzu přestřelil prázdnou bránu.

A bylo ještě hůr. Hned za minutu upadl vedle Swaczyny Skokan a ten udělal čest svému jménu. Bohužel mu však jeho skok rozhodčí sežral i s navijákem a kopala se penalta. S tou však katastrofálně naložil zkušený D. Socha a mohl svou hlavu ponořit do dlaní.

Za další dvě minuty připravil dobrou palebnou pozici J. Kubišovi Čerešňa, ale ten svou střelou ohrozil spíše auta stojící daleko za Hekeleho bránou.

Poté se hra odehrávala spíše mezi šestnáctkami. Až do 73. minuty! Po nenapádné akci se z ničeho nic odpoutal od obránců Šindler a v pokutovém území dostal příliš prostoru. Po zpracování se halfvolejem trefil přímo do šibenice a šokoval domácí obecenstvo – 0:1.

Jenže hlavní zápletka nedělního odpoledne měla teprve přijít. Po faulu na Koschného ještě Šindler pro jistotu šlápl zezadu zcela nesmyslně Górnioka šlapákem na lýtko, po právu dostal druhou žlutou kartu a musel do sprch.

Věřňovickým stačilo na využití přesilovky tři doteky s míčem a už za půl minuty bylo vyrovnáno. Nákop Vondráka (první dotek) ještě hosté odvrátili na roh. Ten zahrál J. Kubiš (druhý dotek) přímo na hlavu Wojtase (třetí dotek) a za pomocí D. Sochy se nakonec míč dostal až za brankovou čáru – 1:1.

Trenér Kubiš vycítil šanci! Na hrot poslal Čerešňu a stáhl hru na tři obránce. Domácí se odměny dočkali už po čtyřech minutách. V 83. minutě vystřelil z rohu velkého vápna Vlček a parádní střelou vymetl šibenici Hekeleho brány – 2:1. Naprostá euforie se v tu chvíli nesla v domácím táboře.

Jenže ještě nebylo dobjováno. Záblatí našlo poslední zbytky sil na závěrečný tlak a párkrát nebezpečně zahrozili. Nejprve těsně minul hlavou Špryňař, a neuspěl ani Anastazovský se svým bodlem. Hosté se branky přeci jen dočkali, ale radost vzápětí uhasil praporek asistenta rozhodčího. A když v poslední šanci neuspěl znovu Anastazovský zůstaly všechny body doma!

Parádní divácká kulisa, dobrý fotbal ve druhé půli a nervy drásající poslední patnáctiminutovka. Tak lze shrnout nedělní šlágr kola. Věřňovičtí se tak čtyři kola před koncem dostali opět do čela. Na něm mají nyní dvoubodový náskok před Horní Suchou, která má však zápas k dobru, tři body před Dolní Lutyní a svému dalšímu sokovi ze Záblatí jsme odskočili na pět bodů. Příští sobotu nás čeká další těžké a důležité utkání na hřišti Vendryně, která na domácím hřišti na jaře válí. Utkání začíná v 17:00! Přijďte nás podpořit!

Průběh zápasu

J. Kubiš