I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 3.kolo

5 : 1
(3 : 1)
BDSTAV Sedliště
18.08.2019 17:00

Sezónu jsme, jak už bývá zvykem, nezačali dobře. Ani na třetí pokus jsme nezískali v zahajovacím zápase ani bod a tak jsme museli porážku odčinit v domácím zápase. Přijel soupeř ze Sedliště, který si z naší půdy naposledy odvezl bod a navíc měl posilněné sebevědomí z minulé vysoké výhry 6:1 proti béčku Petrovic.

Trenérovi Kubišovi se do sestavy vrátily důležité články. Na kraj zálohy se vrátil Jakub Kubiš, do obrany Swaczyna a do středu zálohy štírek Koschny. A tak věřňovický lodivod mohl vsadit opět na své oblíbené rozestavení 3-5-2. Věřňovičtí hráli o poznání lépe než před týdnem v Suché a už po třech minutách mohl otevřít J. Kubiš, ale své sólo zakončil pouze ranou do noh gólmana Majera. V 6. minutě už jsme však šli do vedení. Pěknou míč J. Kubiše si Wojtas připravil prsy a z voleje zakončil přesně – 1:0. Domácí celek dál pokračoval v dobrém výkonu a navíc udeřil ze své silné zbraně z minulých sezón – standartní situace. Skvělý rohový kop Hrušky nejprve napálil Wojtas hlavou do tyče, ale důrazný Górniok na brankové čáře zvýšil na 2:0. Parádní půlhodinu uzavřel Vlček, který krásnou střelou z dvaceti metrů přidal třetí uklidňující gól. Bohužel jsme se uklidnili až moc a ve 42. minutě využil zaváhání věřňovické obrany Judita a vykřesal pro hosty jiskřičku naděje.

Jenže domácí celek svůj výkon ve druhém poločase ještě zlepšil a Sedliště snad za celý poločas do žádné šance nepustil. Definitivní pojistka přišla dvacet minut před koncem. Parádní brejk zakončil zkušeně Hruška a Sedliště se stává jeho novým oblíbeným soupeřem, když se proti němu trefil i v minulém zápase. Za tři minuty navíc vymyslel geniální přihrávku Koschny a Vlček si obdobným způsobem jako Hruška počínal proti Majerovi a upravil na konečných 5:1.

K prvnímu vítězství v sezóně jsme tedy dokráčeli ve velkém stylu a svého soupeře deklasovali 5:1. Naše hra se oproti minulému zápasu rapidně zlepšila, ale stále v ni nějaké mezery byly. V příštím zápase nás čeká náš neoblíbený soupeř – Hnojník!