I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 4.kolo

2 : 0
(0 : 0)
TJ Sokol Věřňovice
24.08.2019 17:00

Třetí zápasy sezóny nás přivedl na hřiště Hnojníku. Náš neoblíbený soupeř, který sezónu začal skvěle a ve dvou předešlých zápasech neztratil ani bod.

A opět stejná písnička. Opět zápas v Hnojníku a opět jsme přijeli s lazaretem! Jak už bývá zvykem, tak se v Hnojníku nikdy nesejdeme a tato nelichotivá tradice se stala znova. Oproti minulému zápasu vypadli ze sestavy Swaczyna, Wojtas a Hruška, a navíc se při čtvrtečním tréninku zranil Vondrák. Do sestavy se tak musel nominovat i trenér Kubiš a díky bohu za dorostence, kteří nám přišli pomoct aspoň na lavičku. Došlo tak aspoň k málo vídané situaci, když se v základní sestavě objevili tři Kubišovi. Bratry Matěje a Jakuba doplnil otec Martin a tak se splnilo jedno trenérovo předsezónní přání, zahrát si se svými syny aspoň na chvíli. Zkušený domácí celek od počátku držel míč na svých kopačkách častěji, ale dobře jsme bránili a až na pár střel jsme domácí do ničeho vážnějšího nepouštěli. Každý na hřišti makal a chtěli jsme si v oslabené sestavě odvézt aspoň bod.

Na hřišti se bojovalo o každý centimetr a fotbal moc krásy z obou stran nepřinesl. Největší šanci měl po změně stran domácí Rusnok, ale jeho nevýraznou střelu skvěle zlikvidoval Vykydal. A navíc jsme do vedení mohli jít i my, ale Matěj Kubiš po rohovém kopu z dobré pozice přestřelil. Klíčový okamžik přišel po hodině hry. Maceček po faulu a několika slovních výhružkách nevybíravým způsobem udeřil Górnioka zcela úmyslně loktem do hlavy, ale sudí Boráň mu zcela nepochopitelně ukázal pouze žlutou kartu. Doufejme tedy aspoň, že si mládežnického trenéra Macečka nevezmou za vzor jeho svěřenci! To se nám stalo osudným. Za tři minuty byl těsně před pokutovým územím právě zlý muž faulován a Hnojník využil naši chyby při bránění. Rusz pěknou střelou zpoza šestnáctky otevřel skóre zápasu. Věřňovičtí se poté snažili více útočit a posledních deset minut jsme Hnojník zatlačili. K žádné vážnější šanci však nadešlo a navíc Zábelka čtyři minuty před koncem využil přečíslení 3 na 2 a definitivně rozhodnul o osudu utkání.

V Hnojníku jsme tedy nevyhráli ani na čtvrtý pokus a tak máme v dalším domácím zápase co odčiňovat! Čeká nás ale další nepříjemný soupeř – Oldřichovice. Přijďte nás v neděli podpořit! Utkání začíná v 16:30!