I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 9.kolo

FK Staříč
FK Staříč
29.09.2019 15:30

Po třech vítězstvích v řadě tentokrát ztráta!

V 8. kole k nám přijel nováček ze Staříče. Tomu úvod sezóny vyšel a pohybuje se ve vrchních patrech tabulky. Navíc nastřílel nejvíc gólů, ale trápí jej defenziva, když v předešlých sedmi kolech inkasoval již 19 branek.

Do sestavy se vrátili Górniok s J. Kubišem, naopak vypadl zraněný Pavlík a k dispozici stále nejsou ani Swaczyna, Vondrák, Kaša nebo náhradní gólman Novotný. Trenér Kubiš opět vsadil na své oblíbené rozestavení 3-4-1-2. Ale důležité články záložní řady Górnioka s Wojtasem musel obsadit na posty krajních stoperů. V základní sestavě nastoupil opět i Lobodinský.

Hned po pár minutách měl ofenzivní choutky Górniok, ale jeho nebezpečná rána o pár centimetrů minula pravou tyč. Poté se ke slovu dostali i hosté, R. Vlček obešel gólmana Vykydala, ale pokus jednoho z hostujících hráčů neměl razanci a míč v pohodě odklidil Wojtas. Hosté ze Staříče měli všechny předpoklady k tomu hrát nakopávané míče na své velmi vysoké hráče a tento styl hry se snažili praktikovat vlastně po celých 90 minut. Proto jsme působili na hřišti fotbalovějším dojmem, ale nějaké vážnější šance si ne a ne vytvořit. Až po přímém kopu J. Kubiše a zákroku Vavříčka orazítkoval břevno Vlček. A další nebezpečný pokus J. Kubiše vytěsnil hostující strážce branky na roh. Jak bohužel poslední dobou bývá zvykem, trápí nás nedisciplinovanost. A to i tentokrát. Během minuty se totiž nechal vykartovat J. Vlček a tak jsme ve třetím domácím zápase po sobě šli do desíti. Navíc o poločase musel odejít ze hry Matěj Kubiš po tvrdém střetu a ještě tentýž večer skončil v nemocnici. Naštěstí by nemělo jít o nic vážného a v brzké době ho určitě uvidíme na hřišti.

Vyloučení Vlčka nám hodně uškodilo. Přece jen hra na jednoho útočníka není naši doménou, ale i přesto jsme byli Staříči více než vyrovnaným soupeřem. Troufnu si říct, že jsme na tom herně byli i lépe, jelikož náš soupeř stále spíše nakopával míče a bez efektu. Nerozhodný stav vydržel až do 72. minuty, kdy neskutečnou věc vymysleli Hruška s Vykydalem a obětním beránkem se stal Lubojacki, který po rozehrávce na krátko dostal míč a než se stačil pořádně otočit už mě za zády Trčku. Ten ho lehce obral o míč a předložil míč Kaulincovi, který se do odkryté brány nemýlil. Jenže náš tým nesložil zbraně. Trenér Kubiš poslal Górnioka na svůj post středního záložníka a ten hru oživil. Už za čtyři minuty zahrál skvěle přímý kop Wojtas, když míč skončil až na hlavě Čopíka a ten vyrovnal. To, že se na standartní situace můžeme v této sezóně spolehnout dokázal J. Kubiš v 80. minutě. Jeho centr tentokrát trknul do brány Górniok a my jsme v desíti znovu otočili skóre. Staříč si v závěrečné desetiminutovce nevytvořil žádný souvislý tlak. A tak pomohlo hostům i trochu štěstíčko a hlavně vítr. Ten totiž v 88. minutě fouknul tak dokonale, že rohový kop Burdy skončil v šibenici. I tak jsme nakonec mohli brát tři body. Po pěkné akci Koschného s J. Kubišem bohužel druhý jmenovaný hledal místo střely lépe postaveného Górnioka a tak z velké šance sešlo. I proto jsme se rozešli se Staříčem nakonec smírně.

Náš tým tak může kalkulovat, jestli jde o ztrátu, či zisk. Před zápasem jsme nic jiného než vítězství nebrali a i přes vývoj jde zřejmě o ztracené dva body. Ale držíme se ve vrchní polovině tabulky a dál se budeme snažit sbírat body a vytvořit si co nejlepší pozici do jarních bojů. V dalším zápase nás čeká znovu soupeř z vršku tabulky. V neděli od 15:00 se představíme v Petrovicích na Interu. Přijďte nás podpořit.