I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 12.kolo

(1 : 5)
TJ Sokol Věřňovice
19.10.2019 14:00

Vlček střelecky explodoval a muži v "hokejovém" zápase berou tři body!

Po výhře s Nýdkem, nás tentokrát čekal další výjezd. A to na hřiště soupeře, kde se před pár měsíci v minulé sezóně lámal chleba. Čtyři kola před koncem jsme vedli tabulky a kráčeli k postupu, ale právě ve Vendryni jsme před velkou převahu podlehli. Od té doby jsme nasbírali pouze bod a nakonec skončili třetí.

Ale i v 11. kole nové sezony jsme zde přijeli pro tři body. Utkání jsme začali skvěle, už v 6. minutě zužitkoval přihrávky Lobodinského Górniok a jako správný kapitán poslal svůj tým do vedení. V 10. minutě jsme vedli už o dvě branky. Vlček si naběhl na dlouhý míč Lubojackého a zamířil přesně – 0:2. My jsme dál pokračovali v aktivitě. Na katastrofálním trávníku jsme předváděli dobrý kombinační fotbal. Ve 22. minutě to byl znovu Vlček, který potvrzuje skvělou formu a ránou do šibenice zvýšil náskok svého týmu už na tři góly. Jenže už za tři minutky využil nepozornosti v naší obraně Pliska, prostřelil Vykydala a snížil na 1:3. Jenže první půle patřila jednoznačně našemu týmu. Ve 33. minutě pěkný centr Kantor dotlačil do sítě Wojtas a bylo to znovu o tři branky. Navíc pět minut před koncem prvního dějství vstřelil druhou branku v zápase Górniok a uzavřel velmi bohatý na góly první poločas.

Po první půli byl zápas prakticky rozhodnut a my jsme nechtěli žádné zdramatizování dopustit. A celkem se to i dařilo. Navíc v 58. minutě předvedl další pěkný centr Kantor a Vlček hlavou zkompletoval hattrick. Ostudu však nechtěl připustit Pliska a pěknou individuální akcí po hodině hry snížil na 2:6. Jenže Vlček má v posledních zápasech neskutečnou střeleckou formu. Už to vypadalo, že jsme přečíslení 4 na 2 zazdili, ale nakonec dostal na hranici vápna přihrávku od Górnioka Vlček a ten za pomocí teče prostřelil Kolarczyka po sedmé. Jenže domácím stačila pouhá minuta na další odpověď a po velmi špatném bránění snížil Lasota. Poslední slovo měli znovu domácí. Po pěkném signálu se trefil Lukosz a uzavřel hokejový výsledek zápasu na konečných 4:7.

Konečně jsme tak znovu vyhráli venku – teprve podruhé v sezóně. Škoda jen, že jsme obdrželi tolik branek a nezůstali koncentrováni po celý zápas. Ale snad jsme si dodali sebevědomí před důležitým zápasem se Záblatím. Prestižní zápas začíná v neděli 27. října ve 14:00. Přijďte nás podpořit.