I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 19.kolo

(2 : 0)
TJ Raškovice
08.09.2019 16:00

Vykydal doslova vychytal důležité vítězství!

Po smolné porážce s Oldřichovicemi nás čekal navrátilec do naší skupiny Raškovice. Museli jsme už nutně bodovat, protože jedno vítězství z prvních čtyř kol je prostě málo.

Trenéru Kubišovi se vrátila do brány opora Vykydal, pro změnu však scházel kapitán Górniok, či obránci Pavlík s Vondrákem a tak nastoupil na pravém kraji obrany Kaša. Honbu za třemi body jsme začali skvěle. Už po čtyřech minutách centr Jakuba Kubiše doputoval až na hlavu Vlčka a ten chladnokrevně otevřel skóre. V dalším průběhu první půle byl však nebezpečnější celek z Raškovic a my jsme jen díky jejich nemohoucnosti drželi vedení. Navíc ve 36. minutě našel pěkným pasem za obranu Kubiš Wojtase a ten míč zavezl doslova až do brány – 2:0.

Ve druhém poločase jsme chtěli nadějný výsledek držet co nejdéle a nejlépe přidat třetí branku. Ale už po třech minutách fauloval Vykydal Vojkovského a, i když si raškovický útočník Vykydala přehodil rukou, kopala se penalta. Vykydal však svůj faul napravil a bravurním zákrokem penaltu chytil. Ale mělo být hůř. Za pár minutek si podvrtnul kotník Swaczyna a musel střídat. Věřňovická obrana tak dostala trhlinu a měly nás čekat ještě perné chvilky. Jenže proti byl skvěle chytající Vykydal, který odchytal možná svůj nejlepší zápas ve věřňovickém dresu a neskutečně nám v tomto zápase pomohl. Další vrásky přidělal všem věřňovickým příznivcům Koschny, který v 76. minutě vystřelil pod odpískání a obdržel druhou žlutou kartu. Vedení 2:0 však vydrželo až do závěrečného hvizdu a tak jsme vybojovali velmi důležité tři body!