I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 1.kolo

1 : 1
(0 : 0)
TJ Sokol Věřňovice
04.11.2023 14:00

Fotbalisté Věřňovic v posledním zápase podzimu remizovali na půdě Vendryně, svého soupeře v tabulce nepřeskočili a do jarní části půjdou ze čtvrtého místa. O vítězství nakonec přišli až čtyři minuty před koncem, kdy Neuman odpověděl na gól Swaczyny!

Věřňovičtí v posledním kole konečně zabrali a přestříleli Tošanovice 6:3. Domácí Vendryně šla do zápasu s mnohem lepší formou, s výjimkou výbuchu v Sedlišti, prohráli svěřenci trenéra Martynka naposledy na konci srpna.

Už před zápasem bylo jasné, že o fotbale sobotní duel moc nebude . Klasicky katastrofální trávník nedával moc naději na nějaké pěkné fotbalové představení. Přesto se oba aktéři v první půli dočkali zajímavých příležitostí. Excelovali však gólmani, za věřňovické měl největší šanci Chalkidis, ale jeho střelu vytěsnil Kolarczyk na roh. Na druhé straně se několikát vyznamenal i Vykydal a tak úvodní dějství skončilo bez branek.

Ve druhé půli zajímavých šancí ubylo zejména na hostující straně. Domácí Vendryně si vytvořila územní převahu, ale své šance nevyužila. A krutě na to doplatila. V 70. minutě si rohový kop Andla našel Swaczyna a svou čtvrtou brankou v sezóně otevřel skóre. Zajímavé je, že věřňovický obránce skóroval v prvních dvou a posledních dvou podzimních zápasech. Vedení zelenobílým vydrželo do 86. minuty, kdy střídající Neuman zblízka se štěstím srovnal. Zápas tak skončil remízou.

Věřňovičtí z Vendryně odjeli s bodem a zakončili podzim remízou a průběžným čtvrtý místem. Vendryně přezimuje na bronzové pozici. Jarní část sezóny začne v druhé polovině března.