I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 2.kolo

2 : 4
(1 : 2)
Inter Petrovice
13.08.2023 17:00

Věřňovický celek v úvodním kole nové sezóny prohrál na domácí půdě s Interem Petrovice 2:4. V petrovickém dresu zářil především Petr Czyž, který dal tři góly a navíc v závěru první půle vybojoval důležitou penaltu.

Velký otazník visel nad věřňovickým týmem, který vstoupil do nové sezóny s novým trenérem, kdy oblíbeného kouče Martina Kubiše nahradil Lukáš Galandr. Poměrně velký průvan prošel i kabinou. Mužstvo opustili gólmani Ferenc s Halfarem, dále pak Jan Vondrák, Kevin Lubojacki nebo Jan Čerešňa. Tým naopak posilnili Dominik Kula, Radek Dán, Jiří Andl a Daniel Böhm. Věřňovickým se příliš nepovedla příprava, vyhráli jen jednou v generálce s Dobrou, jinak dostali v předešlých 3 zápasech 14 gólů!

A nezačali dobře ani mistrovskou sezónu. Už ve třetí minutě totiž hostující Chmelař prošel přes tři hráče, předložil míč Czyžovi a ten měl do odkryté brány snadnou práci. Věřňovičtí fotbalisté působili opařeným dojmem a nemohli se dostat do zápasu. Pomohla jim až standardní situace z 33. minuty. J. Kubiš míč posadil přesně na hlavu Swaczyny a ten srovnal. Těsně před koncem první půle však přišla studená sprcha. Czyž se po ztrátě Hrušky dostal až do pokutového území, kde ho fauloval brankář Kula a Martikán se štěstím nařízenou penaltu proměnil.

Po změně stran mohl srovnat po přihrávce J. Kubiše Vlček, ale prudkou přihrávku neusměrnil mezi tři tyče. A tak přišel další trest z kopačky Czyže v 58. minutě. V 67. minutě však přeci jen vykřesal naději na bodový zisk Vlček. Ten tentokrát nabídkou Ganobčíka nepohrdnul a snížil. Věřňovičtí se snažili něco s výsledkem udělat, ale marně. Své šance nevyužili a a navíc čtyři minuty před koncem zkompletoval pěkným lobem Czyž hattrick a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Inter si tak odvezl v prvním kole z věřňovického hřiště všechny tři body. Věřňovičtí v dalším kole hrají na neoblíbeném hřišti v Hnojníku, v sobotu 19. srpna. Inter hraje až v neděli s nováčkem z Těrlicka.

Průběh zápasu

17'
M. Kubiš
17'
J. Mikšovič
29'
L. Koník
29'
M. Kubiš (F. Hruška)
33'
J. Swaczyna (J. Kubiš)
67'
J. Vlček (J. Ganobčík)
74'
R. Lobodinský (D. Pisarčík)
83'