I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 3.kolo

1 : 4
(1 : 1)
TJ Sokol Věřňovice
19.08.2023 16:30

Věřňovický tým zvládl reparát na neoblíbeném hřišti v Hnojníku, kde vyhrál jen jednou v historii, a připsal si své první vítězství v sezóně! Fotbalisté Věřňovic rozhodli až ve druhé půli, kdy třemi brankami během čtrnácti minut rozhodli o osudu utkání!

Svěřenci Lukáše Galandra vstupovali do druhého kola I. B třídy v né úplně dobrém rozpoložení! V úvodním kole doma prohráli s Interem Petrovice, navíc se jim moc nedařilo ani v přípravě. I domácí Hnojník nezačal sezónu dobře a prohrál v Nýdku 1:2.

Věřňovičtí měli skvělý vstup do utkání už po pár sekundách vybojoval míč Vlček a předložil ho Matěji Kubišovi, který otevřel skóre. Hosté byli jasně lepší a pohyblivější, dobré příležitosti však nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Navíc v 37. minutě neproměnil po ruce Baumana penaltu Matěj Kubiš a za pár minut přišel trest. Špatnou rozehrávku domácí využili a Zábelka těsně před odchodem do kabin srovnal.

Fotbalisté v zelenobílých dresech však měli dobrý vstup i do druhého dějství. Už v 52. minutě si prohodili role Matěj Kubiš s Vlčkem a druhý jmenovaný vrátil hostům vedení. Navíc za čtyři minuty dostali věřňovičtí druhou možnost zahrávat penaltu. Tentokrát se k ni postavil Jakub Kubiš a přehledem proměnil. Tento gól dodal věřňovickým klid na kopačky a v 66. minutě přišlo definitvní rozhodnutí. Swaczyna si naskočil nejvýše na J. Kubišův roh a vstřelil už svou druhou branku v sezóně! Zápas už se pak v poklidném tempu dohrál.

Věřňovičtí tak druhý zápas sezóny zvládli a slaví první výhru v sezóně, zatímco Hnojník zůstává bez bodu! V dalším kole hrají Věřňovice doma s Oldřichovicemi, v neděli 27. srpna. Hnojník hraje o den dříve v Těrlicku!