I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 4.kolo

1 : 5
(1 : 3)
TJ Oldřichovice
27.08.2023 16:30

Věřňovický celek ve šlágru třetího kola I. B třídy prohrál na domácím hřišti s Oldřichovicemi vysoko 1:5. Nevyhrál tak ani ve druhém domácím zápase po třech kolem má na svém kontě pouze tři body.

Před začátkem utkání dělily oba týmy v tabulce tři body. Věřňovičtí po úvodním nezdaru zvítězili na hřišti Hnojníku 4:1. Oldřichovice zažily dobrý začátek sezóny, když úvodní dvě kola vyhrály s čistým kontem. Navíc před začátkem sezóny získaly z exdruholigového Třince Václava Juřenu a právem byly pasovány do role favorita soutěže.

Domácí celek měl však skvělý vstup do zápasu. Už v 6. minutě dobře zavřel zadní tyč Vlček a usměrnil prudký centr Mikšoviče mezi tři tyče. Vedení však věřňovickým nevydrželo dlouho. Za čtyři minuty totiž srovnal Michal Walek. Navíc ve 23. a 28. minutě se stejný hráč trefil po individuálních chybách znovu a hattrickem určil poločasový výsledek 1:3.

Úvodní dvacetiminutovku druhého dějství začali domácí dobře, vytvořili si územní převahu, ale zůstalo pouze u ni. Veškeré naděje na bodový zisk vzaly za své v 70. minutě. Věřňovičtí vytvořili další fatální chybu a hostující kanonýr Novotný se proti Kulovi nemýlil. Zmar podrthnul za dalších 8 minut Swaczyna, který v pokutovém území namazal Vlachovičovi a i ten prostřelil Kulu a upravil na konečných 1:5.

Oldřichovice ve Věřňovicích zaslouženě vyhráli, i když výsledek byl možná až moc krutý. Chyb však bylo mnoho a ty hosté dokázaly využít. V dalším zápase čeká věřňovické Sedliště, Oldřichovice doma přivítají Těrlicko 2022.