I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 5.kolo

2 : 0
(1 : 0)
TJ Sokol Věřňovice
02.09.2023 16:00

Horší vstup do sezóny I. B třídy fotbalisté Věřňovic ještě nezažili. Sice v roce 2019 měli také po čtyřech kolech pouze tři body, ale o chlup lepší skóre. Na hřišti v Sedlišti si zejména v první půli vytvořili hodně šancí, ale žádnou z nich neproměnili a nakonec prohráli 0:2.

Týmy, které v minulé sezóně hrály vršek tabulky určitě doufaly v lepší start do nového ročníku, než který předvedly. Věřňovice i Sedliště měly na svém kontě pouze tři body a porážka by pro kohokoliv znamenala dalších důvod k zamyšlení proč to letos zatím nejde. Statistika mírně hovořila pro hostující tým, který svého soupeře porazil šestkrát po sobě!

Na maličkém hřišti se očekával soubojový zápas, plný šancí a gólů. A šancí, zejména v první půli, bylo hodně. Největší měli Ganobčík a dvakrát Vlček, který však tváří v tvář gólmanovi Majerovi neuspěl. Diváci se první branky dočkali až pět minut před koncem první půle. Špatnou rozehrávku potrestal Kusák. Domácí tak první půli vyhráli nejtěsnějším rozdílem.

Druhý poločas už byl méně zajímavý. Věřňovický celek se až příliš nechal vyvézt z míry a častým mluvením s rozhodčím svému výkonu příliš nepřidal. Když se navíc v 83. minutě nechal hloupě vyloučit Swaczyna a za dvě minuty zvýšil na 2:0 domácí Merta, bylo jasné, že série výher proti Sedlišti skončí.

Zelenobílí tak mají po čtyřech kolech stále pouze tři body, Sedlišti se se dvěmi výhrami dýchá o něco lépe. V dalším zápase přivítají věřňovičtí na své půdě Nebory, Sedliště hraje u dalšího nováčka Těrlicka 2022.