I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 6.kolo

(1 : 0)
TJ Nebory
TJ Nebory
10.09.2023 16:00

Důležitou a vybojovanou výhru zaznamenali věřňovičtí fotbalisté. Proti nováčkovi z Nebor dlouho vedli, jedenáct minut před koncem hosté srovnali, ale dvěmi brankami v závěru nakonec vybojovali důležité vítězství.

Věřňovice zažívají nejhroší vstup do I.B třídy od svého postupu a potřebovali v nedělním parném odpoledni vyhrát. To Nebory mají příjemné starosti, po svém postupu z okresu měly na kontě pěkných sedm bodů. Před zápasem se však domácím vrátil do sestavy Chalkidis a čekaly se od něho góly.

A právě věřňovický kanonýr zažil sezónní premiéru jako hrom. Už v 8. minutě si našel dlouhý míč od Pisarčíka, vyhrál osobní souboj a poslal domácí do vedení. Sympaticky hrající nováček soutěže se snažil hrát kombinačně, ale dost kazil. Kombinace se moc nedařila ani domácím, přesto se hrál poměrně kvalitní fotbal na obou stranách ve velmi dobrém tempu. Velké šance na zvýšení stavu měli J. Kubiš a Mikšovič po pohledných akcích, ale vylámali si zuby na Kreželokovi. Poločas skončil 1:0.

Ve druhém dějství tempo mírně opadlo. Nebezpečnější byli mírně hosté. Gól však padl na druhé straně, ale předcházelo mu ofsajdové postavení Matěje Kubiše. Hosté se nakonec dočkali v 79. minutě. Po chybě se za obranu dostal Martin Konečný a prostřelil Vykydala. Už to vypadalo, že si soupeři rozdají po bodu. V 87. minutě však Wojtas vybojoval přímý kop a Chalkidis ho poslal pomocí tyče a brankáře Kreželoka až do sítě. Navíc v nastavení ještě J. Kubiš zakroutil rohový kop přímo do brány, na čáře ještě doklepl pro jistotu Martin Čopík a prosadil se i za A-tým.

Domácí tak dokráčeli k důležitým třem bodům, které jim snad dodá vzpruhu do dvou venkovních zápasů. Příští neděli je čeká zápas v Nýdku, Nebory o den dříve v souboji nováčků vyzvou Těrlicko 2022.