I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 7.kolo

0 : 2
(0 : 1)
TJ Sokol Věřňovice
17.09.2023 15:30

Věřňovičtí fotbalisté zvítězili podruhé za sebou a snad se konečně naladili na vítěznou notu. Skóre otevřel už po pár sekundách Jan Mikšovič, který se konečně trefil ve věřňovickém dresu, nepočítáme-li zimní přípravu. Podruhé za sebou se trefil i Martin Čopík a upravil na konečných 2:0. V závěru se ještě činil Vykydal, který vychytal dvě penalty za sebou.

Oba týmy měly před nedělním duelem na kontě 6 bodů. Nýdek obě výhry posbíral na domácím hřišti a byl dosud stoprocentní. Věřňovičtí naopak jednou vyhráli doma a jednou venku. V minulém kole se konečně zmátořili a po dvou prohrách v řadě, porazili Nebory.

Hostující celek má v poslední době dobré vstupy do utkání a v Nýdku tomu nebylo jinak. Už v první minutě totiž Mikšovič obral o míč Kluze a samostatný nájezd proměnil s přehledem. První gól ve věřňovickém dresu a velká úleva pro věřňovického bojovníka. Poté se dlouho hrálo bez větších šancí, nejzásadnějším momentem tak bylo znovu zranění Chalkidise a střídání již v 17. minutě. Věřňovičtí nehráli v dobrém tempu, přesto byli o něco nebezpečnější. J. Kubiš však v dobré pozici minul levou tyč a Martina Čopíka skvěle vychytal Paleček. Stejný hráč ještě v závěru první půle zblízka hlavou přestřelil.

I druhý poločas pokračoval v bojovném duchu. Věřňovickým dělal problémy zejména Příborský, ale naštěstí mu ve finální fázi vždy něco chybělo. Gól Matěje Kubiše ještě pro ofsajd uznán nebyl, po velké šanci Ganobčíka. V 72. minutě Wojtas neskutečným způsobem udržel míč, poslal ho M. Kubišovi, který vybídnul do 100% šance Čopíka, který se štěstím procedil kulatý nesmysl do sítě. V poslední minutě mohli domácí aspoň snížit. Spratek však pokutový kop neproměnil. Bohužel Vykydal nestál na lajně a penalta se opakovala. Spratek ji však poslal do stejného místa, Vykydal opět jeho záměr odhadl a chytil i opakovanou penaltu. Udržel tak čisté konto a zelenobílí dokráčeli ke třem bodům.

Tým od řeky Olzy tak slaví druhou výhru v řadě a posun v tabulce na 7. místo. Nýdek je jedenáctý. V příštím kole zavítají fotbalisté Věřňovic na orlovskou umělou trávu, kde je čeká Baník Orlová. Nýdek hraje také v sobotu na hřišti Těrlicka 2022.