I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 8.kolo

2 : 2
(1 : 1)
TJ Sokol Věřňovice
23.09.2023 15:30

Věřňovický tým neprodloužil svou sérii výher a z Orlové přijel s bodem. Ten zachránil šest minut před koncem Vlček, který se trefil hlavou. Ze dvou venkovních zápasů po sobě tak věřňovičtí posbírali čtyři body.

Věřňovický celek chtěl pokračovat ve zlepšených výsledcích i na umělé trávě v Orlové. Proti němu však stálo houževnaté mužstvo, které však naposledy obdrželo debakl ve Vendryni 0:7. Zajímavý zápas to byl zejména pro Jiřího Andla, který ještě v minulé sezóně stál na straně soupeře.

Hosté měli opět skvělý vstup do utkání. Podobně jako v Nýdku nebo s Neborami brzy vedli. Už ve druhé minutě dostal skvělý pas od Swaczyny Matěj Kubiš a ten pěkně přeloboval Papalu. Jenže vedení hráčům v modrých dresech moc dlouho nevydrželo. Už v páté minutě srovnal nenápadnou střelou Pochopeň a začínalo se od znova. Oba celky měly další dobré příležitosti, ale v první půli již branka nepadla.

Po změně stran se dlouho hrálo bez větších šancí. Až v 62. minutě pískla sudí Dytková velmi přísnou penaltu a tu Stuš se štěstím proměnil, když míč procedil pod tělem Kuly. Věřňovičtí zabrali až patnáct minut před koncem a vytvořili si územní převahu. Velkou příležitost měl Swaczyna, ale centr Chalkidise neusměrnil mezi tři tyče. Hostující celek se dočkal až šest minut před koncem. Jeden z nejmenších hráčů na hřišti Vlček si naskočil na nadýchaný centr J. Kubiše a srovnal. V závěru už se nic zásadního nestalo a tak fotbalisté Věřňovic odjeli z Orlové s bodem.

Věřňovice se stále pohybují ve středu tabulky, Fučík je na tom o něco lépe, má o bod víc. Další zápasy hrají oba celky v neděli. Orlovský Baník zajíždí na půdu Interu Petrovice. Věřňovičtí hostí nováčka z Těrlicka 2022.