I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 9.kolo

3 : 1
(1 : 1)
FK Těrlicko 2022
01.10.2023 15:00

Věřňovický celek v 8. kole zvítězil podruhé na domácí půdě a porazil dalšího nováčka naší soutěže. Hosté z Těrlicka sice brzy vedli, ale věřňovičtí třemi brankami skóre otočili a dokráčeli k další výhře.

Domácí celek již tři kola neprohrál a ani tentokrát je nečekal žádný lehký zápas. Nováček Těrlicko 2022 začal sezónu velmi dobře a poprvé prohrál až v minulém kole, když na domácím hřišti nestačil na Nýdek v poměru 2:4.

Tak jako v předešlých zápasech šli věřňovičtí brzy do vedení, tentokrát museli ztrátu dohánět už od samého úvodu. Ještě se pořádně nedotkli míče a už v první minutě po sérii chyb prohrávali po brance Michejdy. Těrličané byli v úvodní čtvrthodině lepší a jen zázrakem to nebylo o tři góly. V polovině prvního poločasu už se domácí dostali konečně do tempa a začali přebírat otěže zápasu. Pomohla jim i standardní situace, kdy si odražený míč našel na hranici vápna nikým nehlídaný Wojtas a pěkným volejem srovnal. Velkou šanci měl poté Vlček, ale samostatný únik v gól nepřetavil. Poločas skončil 1:1.

Po obrátce se hrálo v bojovném duchu bez větších šancí na obou stranách. Krátce před uplynutím hodiny hry předvedli pěknou akci domácí hráči a přihrávku Koníka využil Vlček, který pátou brankou v sezóně přehoupnul misky vah pro zelenobílé. Bojovné utkání pokračovalo dál a čekalo se, zda Těrlicko srovná nebo domácí zvýší vedení. Platila druhá možnost. V 82. minutě byl zfaulován v pokutovém území Ganobčík a Chalkidis nařízenou penaltu s přehledem proměnil. V nervózním závěru už se nic vážného nestalo a věřňovičtí podruhé na domácí půdě zvítězili, naopak Těrlicko 2022 zapsalo druhou porážku za sebou.

Fotbalisté Věřňovic se tak o něco přiblížili čelu tabulky a v sobotu je čeká další těžký zápas na půdě Dobré. Těrlicko 2022 hraje znovu venku, taky v sobotu se představí na umělce v Orlové.