I.B třída mužů, skupina C - Moravskoslezský kraj, 10.kolo

0 : 1
(0 : 0)
TJ Sokol Věřňovice
07.10.2023 15:00

Fotbalisté Věřňovic zvládli duel 9. kola I. B třídy, když zvítězili v Dobré nejtěsnějším fotbalovým výsledkem 1:0. O jedinou branku se v 73. minutě postaral Nikolas Chalkidis.

Oba celky šly do zápasu s poměrně dobrou formou. Domácí Dobrá držela sérii dvou výher v řadě a Věřňovičtí pro změnu neprohráli již čtyři kola po sobě. Hostující celek však odjížděl do Dobré s velkou marodkou a nastoupil i s několika zraněnými hráči a pouze dvěma náhradníky.

Bohužel se zápas hrál na přímo katastrofálním terénu a celý zápas tomu tak odpovídal. Spousta nepřesností, málo šancí a hodně soubojů. Přece jen se ale nějaké šance našly. Zejména v první půli, kdy byli domácí nebezpečnější, neměli však dobře seřízené mířidla. Věřňovičtí zahrozili dvakrát, nejprve dostal hodně prostoru J. Kubiš a po chybě Hankeho skončil jeho lob zpátky v náruči doberského gólmana. Dobrou příležitost měl poté i Vlček, ale neuspěl.

Po změně stran se pokračovalo ve stejném trendu, šancí však bylo ještě méně. Zdálo se být jasné, že pokud padne gól, bude s největší pravděpodobností vítězný. V 73. minutě se dočkali hráči v zelenobílém, kdy centr Swaczyny vypadl Hankemu z ruk přímo ke Chalkidisovi a střelec jeho kvalit se v podobných situacích nemýlí. Jeho trefa byla skutečně vítězná, ale nemusela být. V poslední sekundě měl velkou šanci domácí kapitán Filipčík, ale v dobré pozici hlavou přestřelil.

Věřňovičtí tak dokázali, že na Dobrou umí a porazili ji i počtvrté v řadě. Zaznamenali navíc posun v tabulce na 5. místo. Příští zápas je čeká na domácím hřišti v neděli, kdy přijede lídr z Lískovce. Dobrá hraje o den dřív v Těrlicku.