7. liga - I.B třída mužů, skupina B - Moravskoslezský kraj, 2.kolo

(1 : 0)
TJ Vřesina
TJ Vřesina
11.08.2024 17:00

Nová sezóna, nový trenér, nová soutěž a první tři body! Věřňovičtí vstoupili do možné nové éry vítězně, když na domácím hřišti porazili Vřesinu 2:0. Oba góly padly hlavou, skóre otevřel Jakub Swaczyna na kterého navázal ve druhé půli premiérovou trefou Lukáš Bednář.

V létě se událo ve věřňovickém tábořišti několik změn. Tou hlavní bylo angažování nového, zkušeného trenéra, Josefa Jadrného, který mohl být s průběhem krátké letní přípravy poměrně spokojen. Věřňovičtí trénovali ve velmi slušném počtu a i proto se svědomitě připravili na novou soutěž. Tým od řeky Olzy byl totiž přeřazen do "béčkové" skupiny I.B třídy (nově 7. ligy.) Čeká nás tedy spousta nových soupěřů, ale i derby se Záblatím, Petřvaldem nebo Slavojem Rychvald. Mužstvo v létě opustil Nikolas Chalkidis, který v předešlých sezónách vévodil střeleckým tabulkám a je mu potřeba do nového angažmá popřát hodně štěstí a poděkovat za odvedené služby ve věřňovickém dresu. Další ztrátou je odchod Honzy Mikšoviče, rychlík z Vratimova už nedokázal skloubit trénování s dalekým dojížděním k nám a našel si angažmá blíže svému bydlišti. I jemu děkujeme za kvalitně odvedené služby a přejeme v novém dresu hodně štěstí. Zejména poslední sezóna byla pro všechny hráče psychicky náročná, protože horší sezónu věřňovkcý tým dlouho nepamatuje a je potřeba ji hodit za hlavu. Finišuje i dostavba umělé hrací plochy, která už jistě na zimní období bude k dispozici. Do našeho týmu přibyli i noví hráči - z Dolní Lutyně přišla dvojice Lukáš Bednář a Matěj Křížák, z Petrovic poté Jaroslav Giňa. Všechny u nás vřele vítáme a doufejme, že se jim v našem dresu bude dařit.

Letní příprava byla velice krátká, věřňovičtí sehráli pouze tři zápasy. Nejprve v modelovém utkání porazili B-tým 7:1, poté porazili Horní Suchou B 4:1 a nakonec v generálce Baník Orlová 3:2. Náš soupeř odehrál podle dostupných informací dvě přípravné utkání. Nejprve v poháru vyřadil na penalty Oldřišov po výsledku 3:3 a poté prohrál se Slavkovem 0:6. Čekala nás tedy velká neznámá.

Nedělní utkání bylo poměrně vyrovnané. V úmorném vedru byli domácí lepší na míči a dostávali se do zajímavých příležitostí, ale ty nedokázali dotáhnout do úspěšných konců. Největší příležitost měl asi Bednář, ale jeho ne moc razatní hlavičku vytáhl pěkným zákrokem gólman Bukovec. Klasicky tak zelenobílí museli vytasit svou největší zbraň - standardní situace. V 16. minutě našel po rohovém kopu Jakub Kubiš přesně hlavu Swaczyny a poslední dva věřňovičtí kapitáni měli prsty v první brance nové sezóny. I hosté hrozili především z rohových kopů. Věřňovičtí byli v branění až příliš pasivní a hosté z Vřesiny dokázali zakončit snad každý rohový kop, ovšem nepřesně. Druhou branku mohl na druhé straně přidat Bednář. Ten dostal pěkný pas za obranu, ale k přesnějšímu zakončení mu chyběl krok. Ještě před ním nebezpečně pálil Koník, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. První půle tak skončila nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Po obrátce začali domácí skvěle. Už v 51. minutě totiž posadil svůj další centr Jakub Kubiš přímo na hlavu Bednáře a ten první start ve věřňovickém dresu oslavil pěknou brankou. Svěřenci trenéra Jadrného se mohli uklidnit, ale museli se mít na pozoru. Vřesinské však dlouho do žádných šancí nepouštěli. Třetí branku přidal po pěkné přihrávce Pavlíka J. Kubiš, ale naneštěstí pro něj stál v malém ofsajdu a stav se neměnil. Nic na tom nezměnila ani pěkná individuální akce střídajícího Renty, který zamířil pouze do rukavic Bukovce. A když ani na druhé straně neuspěl po chybě Andla Waszut, kterého skvěle vychytal Vykydal, mohli domácí oslavit první tři body v sezóně.

Dvě branky vstřelili věřňovičtí naposledy 18. května a vítězství o dvě branky s čistým kontem se datuje do 17. září loňského roku. Trenér Josef Jadrný tak mohl být s výsledkem spokojen a své nové angažmá začal nejlépe jak mohl. Ve druhém kole hrají věřňovičtí v Petřvaldě na Hepu, v sobotu 17. srpna. Vřesina hraje o den později s Ostravou-Jih.