7. liga - I.B třída mužů, skupina B - Moravskoslezský kraj, 4.kolo

TJ Sokol Věřňovice
2 : 1
Unie Hlubina B
25.08.2024 16:30

Věřňovický tým vybojoval důležité tři body proti rezervě třetiligové Hlubiny a zůstává stoprocentní. Vyrovnaný zápas rozlousknul sedm minut před koncem střídající Matěj Kubiš, který se trefil poprvé od 23. září minulého roku a vystřelil druhé domácí vítězství v nové sezóně.

Tým od řeky Olzy odehrál v minulosti několik přípravných zápasů s béčkem Hlubiny, soutěžní zápas to byl však úplně první. Oba týmy zaznamenaly v létě několik změn, tou hlavní byly změny trenérů a tak vyznělo na souboj zkušených trenérů - Josefa Jadrného a Bohuše Kellera. Věřňovičtí v posledním kole své utkání nedohráli, když už v osmé minutě přerušil zápas v Petřvaldě mohutný déšť a bouřka. Ostravský celek hrál až v neděli a napravil své zaváhání z prvního kola, když porazil Šilheřovice 4:1.

Rezerva Hlubiny přijela s několika hráči z třetiligového áčka a patří k favoritům soutěže, takže bylo jasné, že svěřence Josefa Jadrného nečeká nic lehkého. Podceňovaný věřňovický tým letos určitě nepatří k největší adeptům na nejvyšší příčky, ale určitě bude patřit k týmům, které ty favority trápit bude. A tak se stalo i v neděli. Věřňovičtí bojovali o každý centimetr na hřišti a nepouštěli hosty do žádných vážnějších šancí. Klíčový moment, zřejmě celého zápasu, přišel v jedenáctiminutovce mezi 9. a 21. minutou. Dvakrát se totiž nechal napomínat žlutou kartou hostující Kaláb a musel pod sprchy. Věřňovičtí najednou převzali otěže zápasu a hned z následného přímého kopu z dálky málem nachytal Chudého Jakub Kubiš. Ten byl věřňovickým nejpilnějším střelcem a byl i nejblíže gólu. Jeho sřela z hranice vápna však jen těsně minula pravou šibenici. Další dobré příležitosti měl po chybách červenomodrých Bednář, ale ke kvalitnímu zakončení mu vždy něco chybělo. Ve 41. minutě však domácí celek předvedl pohlednou akci po ose Koník-Ganbočík, který před bránou našel přesně Bednáře a ten otevřel skóre. Navíc za dvě minuty hostující gólman Chudý podcenil nákop Swaczyny a Ganobčík jen o centimetry minul branku. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Ve druhé půli zelenobílí zbytečně zalezli a iniciativu přebrala v oslabení hrající Hlubina. Problémy dělali zejména Kalay se Skopalem, ale věřňovičtí se mohli spolehnout na Vykydala. Ten předvedl několik dobrých výběhů a zákroků a i díky němu drželi domácí hubený náskok. Ten vydržel do 61. minuty, když v pokutovém území dostal až příliš prostoru právě Skopal a zblízka srovnal. Vyrovnaný zápas hraný v dobrém tempu nakonec rozhodnul v 83. minutě střídající Matěj Kubiš. Trenér Jadrný měl při střídání šťastnou ruku. Mladší z bratrského dua využil chyby hlubinské obrany, proměnil samostatný únik a mohl jít slavit. Závěrečné závary domácí celek přežil bez úhony a slaví druhé domácí vítězství v sezóně.

Fotbalisté Věřňovic se dobře naladili na středeční dohrávku na hřišti Petřvaldu. Béčko Hlubiny bude hrát až v neděli, o body se popere v ostravském derby s Ostravou-Jih.