7. liga - I.B třída mužů, skupina B - Moravskoslezský kraj, 5.kolo

Sokol Šilheřovice
3 : 3
TJ Sokol Věřňovice
01.09.2024 16:00

Věřňovičtí v Šilheřovicích nezvládli závěr utkání a v poslední minutě přišli o první letošní venkovní vítězství. Po přestřelce 3:3 tak berou alespoň první venkovní bod.

Domácí celek v posledním utkání v Hati ztratil nadějně rozehraný zápas, když ztratil vedení 2:0 a remizoval nakonec 2:2. To věřňovickým se utkání na Hepu vůbec nevydařilo a po špatném výkonu prohráli 1:2.

Nedělní zápas začali lépe domácí hráči. Už po pár minutách fauloval v pokutovém území Giňa. Nařízenou penaltu však vysoko přestřelil domácí kapitán Hanus. Poté iniciativu převzali fotbalisté v zelenobílém a byli mnohem silnější na míči. Do vedení však šli paradoxně domácí. Po chybě Koníka otevřel ve 25. minutě skóre Tyleček. Vedení však Šilheřovicím vydželo pouze tři miuty. Nepříliš vydařený přímý kop J. Kubiše nakonec po sérii tečí dopravil do sítě Swaczyna a srovnal. Jenže ani stav 1:1 se na světelné tabuli příliš neohřál. Po další hrubici se už za minutu prosadil znovu Tyleček a domácí zase vedli. Plodnou dvanáctiminutovku zakončil vyrovnávacím gólem znovu Swaczyna, který se opět neprosadil jinak, než po standardní situaci jeho dvorního nahrávače J. Kubiše. Poločas tak nakonec skončil 2:2.

Po obrátce jakoby na hřiště přišly rozdílné týmy. Věřňovičtí se dobrých dvacet minut nemohli dostat ze své poloviny, územní převahu však domácí tým nevyužil. Naopak se v 79. minutě trefil Andl a svěřenci Josefa Jadrného poprvé v zápase vedli. Domácí fotbalisté si žádný záveřečný tlak nevytvořili. I přesto se jim podařilo nakonec v 90. minutě vyrovnat. Trestuhodně osamocený Tyleček se prosadil hlavičkou ze šestnáctky a vyrovnal na 3:3. Skóre nezměnil ani závěrečný rohový kop J. Kubiše a tak si soupeři rozdali po bodu.

Věřňovičtí tak zbytečně přišli o první venkovní vítězství. Další zápas hrají hráči Věřňovic znovu venku, v sousední Hati hrají v neděli 8. září. Šilheřovice se o den dříve představí v Ostravě-Jih.