7. liga - I.B třída mužů, skupina B - Moravskoslezský kraj, 9.kolo

3 : 2
(1 : 0)
Slavoj Rychvald
29.09.2024 15:30

Věřňovický celek zvládl těžké domácí utkání a zůstává doma stoprocentní. Bojovný zápas nakonec rozhodl v poslední minutě proměněnou penaltou kapitán Jakub Swaczyna!

Oba týmy hrály poslední zápas 7. září a vzhledem k okolnostem, které Českou republiku postihly se následující dva týdny nehrálo. Doma se tak zelenobílí představili po více než měsíci a chtěli navázat na stoprocentní domácí bilanci. Slavoj Rychvald chtěl naopak zůstat v sezóně neporažen, stejně jako první Koblov.

Utkání začlo ve velmi dobrém tempu na obou stranách a první šanci si vytvořili domácí nebezpečnou střelou J. Kubiše. Po následném rohovém kopu se domácí dočkali. Odražený míč se dostal k Pisarčíkovi a ten první brankou ve věřňovickém dresu otevřel skóre. Poté přišly chvíle hostů, jejich šance ale hasil skvěle hrající Swaczyna a Dzida nastřelil pouze tyč. Ke konci první půle ještě nebezpečně pálil domácí Bednář. První poločas skončil 1:0.

Po změně stran se na gól příliš dlouho nečekalo. Už v 52. minutě se prosadil zblízka Dychus a začínalo se odznova. I domácí přišli s odpovědí poměrně brzy. Po hodině hry našel F. Hruška přesně hlavu J. Kubiše a ten se z patnácti metrů konečně v sezóně prosadil. Za dalších devět minut bylo znovu srovnáno. Swaczyna fauloval na hranici vápna Dzidu a nařízenou penaltu proměnil Padych. Penalty se nakonec dočkali i svěřenci Josefa Jadrného. V poslední minutě byl zfaulován Jakub Kubiš a Swaczyna s velkým přehledem pokutový kop proměnil. Závěr zápasu už si zelenobílí pohlídali a vydřeli další domácí tři body.

Věřňovický tým zůstal doma stoprocentní a drží se ve vrchní polovině tabulky. Slavoj poprvé v sezóně okusil hořkost porážky a drží se na třetí příčce. Další zápas hrají věřňovičtí v sobotu 5. října na půdě dosud suverénního Koblova, Rychvald ve stejný den hostí Ostravu-Jih.