7. liga - I.B třída mužů, skupina B - Moravskoslezský kraj, 10.kolo

4 : 0
(2 : 0)
TJ Sokol Věřňovice
05.10.2024 15:00

Fotbalisté Věřňovic na hřišti suverénního lídra soutěže Koblova neuspěli a po porážce 4:0 odjeli s prázdnou. Svěřenci Josefa Jadrného za zápas vyprodukovali pouze dvě střely na bránu a logicky nemohli na půdě vedoucího týmu uspět.

Výsledky věřňovického týmu ve venkovních a domácích zápasech jsou jako den a noc. Zatímco doma ze tří pokusů třikrát vyhráli. Venku z dosavadních tří zápasů uhráli pouze jeden bod. A to proti suverénnímu Koblovu, který doma ještě neinkasoval a neztratil ani bod, nebyla dobrá bilance.

Již od úvodu se taktovky chopil domácí Koblov, ale úvodní šanci věřňovičtí po rohovém kopu přežili. Poté ohrozili bránu domácích i zelenobílí, ale střelu Jakuba Kubiše v pohodě zlikvidoval Zalacko. V 17. minutě už domácí vedli, na konci pěkné akce stál Šamara a prostřelil Vykydala. Věřňovický celek v úvodním dějství solidně bránil a držel s favoritem výsledkový krok. Až v 36. minutě hostující celek chyboval a Fojtík po pěkném pasu za obranu šancí nepohrdnul. První poločas skončil 2:0.

Věřňovický celek chtěl ve druhé půli ještě něco s výsledkem udělat, ale hned v 54. minutě dostal další tvrdý úder. Přísně nařízenou penaltu s přehledem proměnil Kelnar. Tento gól věřňovické definitivně zlomil a zbytek zápasu už se odehrál spíše na jejich polovině. Konečnou podobu výsledku dal v 65. minutě střídající Kaleta, protože další šance domácí nevyužili. Nejnebezpečnější situaci hostů měl na svědomí Koník, ale jeho dobře mířenou střelu zblokovali domácí na roh.

Domácí Koblov tak žádné překvapení nepřipustil a zvítězil i v dalším domácím zápase. Věřňovičtí neuspěli venku ani čtvrtý pokus a drží se ve středu tabulky. Další zápas hrají věřňovičtí v neděli s Markvartovicemi, Koblov o den dříve zajíždí na půdu Ostravy-Jih.